pobieraczek.pl - pozew zbiorowy

Forum » Pozew Zbiorowy

Odpowiedz na ten temat

Data Wpis
[11.04.2012] 20:42 xxxxxx
Witam dostałem od pobieraczka " oszuści" pismo - zawiadomienie ze zlecila kancelarii konsens sa podjecie skutecznych dzialań prawnych w celu wyegzekwowania zaległej należności. Napisali ze dnia 22 grudnia 2010 r o takiej godz i z takiego a takiego ip. olewalem od nich maile jak radzili ludzie.

a człowiek po prostu tylko sie zarejestrował i nic nie pobierałem z ich "śmiesznej strony".
Mam 7 dni aby zapłacić tak mnie straszą karą umowna w wysokości 298,22 zł

podpisal sie jako Marek Jaworski Biuro Windykacji Prawnej
tel +48 58 553 20 00
fax +48 58 553 21 00
mail windykacja@pobieraczek.pl
[11.04.2012] 21:24 TomekS
Witam dostałem w tym tygodniu listowne zawiadomienie że jeśli nie zapłacę w ciągu tygodnia to Pobieraczek zgłosi moją sprawę do Kancelarii Konsens SA podjęcia skutecznych działań prawnych w celu wyegzekwowania zaległości 94,80zł. Zgłaszam się do tego pozwu. trabi-84@tlen.pl
[11.04.2012] 22:16 aldonagrzenda
też mam z tym problem, i szczerze mogę powiedzieć, że nie mam zamiaru płacić jeśli w ogóle nie rejestrowałam się na tej stronie. moim zdaniem to jest podwójne przestępstwo ponieważ nie dość że jest to okradanie ludzi z pieniędzy podstępem, to jeszcze kradzież danych osobowych, i jeszcze zastraszanie ludzi że jeśli np. ja im wytocze proces będę musiała uiścić całą kwotę. skandal i hańba na piersi polskiego narodu. przyłączam się do protestu i chętnie mogę zeznawać, jak by co proszę pisać na aldonagrzenda@interia.eu
[12.04.2012] 08:40 OREM
Popieram protest pisma kture dostałem są prubą zastraszania jeśli nie zastraszaniem irytujące nie płacę za cos z czego nie kożystam
[12.04.2012] 08:54 smak0sz
Hmmm... dzisiaj mnie nieco listonosz zaskoczył, ponieważ po dwóch latach od feralnej "rejestracji" w 2010r. przyniósł mi grubą kopertę z wezwaniami do zapłaty itd itp, gotowe blankiety do zapłaty, groźby sroźby itd i co teraz ? o_O widzę że dosłownie multum ludzi ma ten sam problem, odwiedziłem mnostwo stron i wszedzie pisze zeby nie placic... wiec nie zamierzam również niczego płacić... list nie był nawet polecony....wyglada jak zwykly spam i zastaraszacz dla naiwnych.
Ale pytanie brzmi.... dostał ktoś coś po tych siedmiu dniach od niezapłaconej "należności" ? Czy można mieć faktycznie jakies problemy powazne po niezaplaceniu tego ? Te wszystkie rejestry krajowe dłuznikow itd ? jest to mozliwe czy to po prostu sciema ? Do tego wiem ze była ta sprawa w sadzie itd, ale nie znam finału ;/ proszę o garść info, jeśli ktoś takowe i POTWIERDZONE posiada :)
[12.04.2012] 11:22 Kasia55188
Dołączam się. kasiaa353@wp.pl
[12.04.2012] 13:35 krystian 2237
ja też zostałem oszukany i napewno im nie zapłace
[12.04.2012] 18:46 jwa
Ludzie - czytajcie uważnie i krytycznie:
1. Kto jest nadawcą pisma (Eller Service s.c) - koperta i nadawca na sysmym piśmie (wcale nie KONSENS SA jak chciałby nam wmówić nabieraczek).
2. Numeracja telefonów sugeruje że to telefony Ellera a nie KONSENS S.A, wygooglajcie sobie kontakt do KANCELARII KONSENS S.A
3. No i co z tego że "WIERZYTELNOŚCI MONITORUJE KANCELARIA KONSENS S.A." - takie haslo reklamowe (prawdziwe zresztą) może sobie napisać każdy ;-)
4. Pytania proszą kierować do numer i e-mail pobieraczka, a więc - to nie KONSENS S.A windykuje tylko jakiś tam Marek Jaworski (ciakwe czy taki człowiek wogóle istnieje) z wyimaginowanego biura windykacji prawnej.
5. Wezwanie przedsądowe: Brak adresu i nazwy nadawcy, brak daty pisma, nieczytelny podpis
[14.04.2012] 11:36 EG
Ja też zostałam oszukana,dołaczam do protestu i nie zamierzam płacić
[14.04.2012] 12:36 melania
Chcę aby pobieraczek.pl poniósł prawne konsekwencje swoich działań. Dołączam do pozwu zbiorowego przeciwko stronie: pobieraczek.pl
[14.04.2012] 12:42 melania
Moj nr gg 8737852
[14.04.2012] 14:19 Werka
Mnie też oszukali-dołanczas się
[14.04.2012] 16:41 bea6
Niepełnoletnia córka weszła na pobieraczek, zalożyla konto i klops! Okazało się ze wraz z wpisaniem danych rozpoczyna się płatna na rok z góry usługa, a jednocześnie jest to dzień rozpoczęcia umowy. Wpisała mój mail i teraz dostaje na neta pisma ze ma zapłacic 94zl, nie sciągneła żadnego pliku! Nie chcemy korzystać z tego podstępnego serwisu,ale nie ma jak wycofac sie z umowy, gdyz akceptacja przy rejestracji sprytnie napisanego regulaminu jest jednoczesnie zgoda na przystapienie do umowy. Oczywiscie kazdy dowiaduje sie o tym od pobieraczka dopiero po upływie dziesieciu dni tak, aby nie zdażyc juz napisac oswiadczenia o odstapienie od umowy. Zastanawiam sie kto wreszcie zrobi z tym porzadek wiele osob ucierpialo, a proceder oszukuiwania ludzi i straszenia maloletnich dzieci sadami powinien się natychmiast skończyć!
[14.04.2012] 16:44 bea6
Niepełnoletnia córka weszła na pobieraczek, zalożyla konto i klops! Okazało się ze wraz z wpisaniem danych rozpoczyna się płatna na rok z góry usługa, a jednocześnie jest to dzień rozpoczęcia umowy. Wpisała mój mail i teraz dostaje na neta pisma ze ma zapłacic 94zl, nie sciągneła żadnego pliku! Nie chcemy korzystać z tego podstępnego serwisu,ale nie ma jak wycofac sie z umowy, gdyz akceptacja przy rejestracji sprytnie napisanego regulaminu jest jednoczesnie zgoda na przystapienie do umowy. Oczywiscie kazdy dowiaduje sie o tym od pobieraczka dopiero po upływie dziesieciu dni tak, aby nie zdażyc juz napisac oswiadczenia o odstapienie od umowy. Zastanawiam sie kto wreszcie zrobi z tym porzadek wiele osob ucierpialo, a proceder oszukuiwania ludzi i straszenia maloletnich dzieci sadami powinien się natychmiast skończyć!
[15.04.2012] 07:23 rimka
witam dostałem coś takiego od p obieraczka i nie wiem co zrobić mam im zapłacić czy nie pomóżcie moje gg 35420635

Szanowny Panie rimka,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 17.03.2012 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

dimka rimka
39 106
krakowska 2

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 17.03.2012 to xxxxxxxxxxxx W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Raz jeszcze przypominamy, iż zgodnie z zawartą Umową, przysługuje nam kara umowna w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego – jako naprawienie szkody wyrządzonej wskutek nieuzasadnionego obciążenia infrastruktury i zasobów wykorzystywanych do świadczenia Usługi Usenet.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości.

Należność opłacić można poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
[15.04.2012] 11:18 OREM
mam pytanko bo nic nie pobierałem z tego pobieraczka całego czy wogule mają jakieś pliki orginalne zgodne z prawem ? i czy tam można wogule coś pobrać ???
[15.04.2012] 17:34 Marcysia
Ja dziś odczytałam na skrzynce e-mailowej wezwanie od pobieraczka i oczywiści e groźby sądem. Rzadko zaglądam na skrzynkę więc znalazłam gdzieś w stosie nie odebranych wiadomości... i szybko trafiłam na to forum. Nie wiem co dalej, jutro planuję tam zadzwonić i zorientować się cokolwiek. A chcę zapytać czy ktoś FAKTYCZNIE trafił z nimi na droge sadowa?
[15.04.2012] 18:50 Marcysia
Oczywiście też się dołączam do zbiorowego pozwu
[15.04.2012] 21:29 bef
tez jsten oszukana dolaczam sie do pozwu...
[16.04.2012] 08:59 Marcysia
Byłam dziś u naszego powiatowego rzecznika Pani doradziła aby nie płacić, sprawa przeciw pobieraczkowi jest w toku i raczej na przegranej pozycji. Napisałam im dzisiaj rezygnację i przesłałam e-mailem (wzór załączony od FOXDAR na forum). Powiedziała mi także że nie ma sensu do nich dzwonić bo nic to nie da, więc w e-mailu (tak jak mi doradziła) dopisałam, że nigdy nic nie pobierałam z ich strony a nawet się nie logowałam otrzymanym hasłem i loginem więc nie poczuwam się do dokonania zapłaty. Czekam na ruch z ich strony..mam nadzieję, że takiego jednak nie będzie...
[16.04.2012] 14:19 jevaa
dzis tez dostalam zawiadomienie. zostawie sprawe, nic placic nie bede. podpisuje sie pod pozwem
[16.04.2012] 15:25 Jaa
Wiecie co .. gdyby tak wszystko do sądu kierowali to by sąd miał mega dużo roboty .. hehe ja sie też przejełam bo dostałm to dziś ... Mając 12 lat .. Aż sie bałam ale jak przeczytałam to forum to mam to w d...e :P
[16.04.2012] 20:57 boy18
nic nie placic!!!!!!!!!!!!!! oni tylko strasza. Kare musza zaplacic i szukaja pieniedzy a jak wysla do tylu tysiecy osob listy i emaile to zawsze znajdzie sie jakis łoś co zapłaci.
[17.04.2012] 12:39 No
Też dziś dostałem od nich "zwykły" list do domu....nie wiem czy zapłacić czy nie?Czy ktoś w ogóle dostał wezwanie do sądu w tej sprawie?Proszę o jakąś konkretną odpowiedź,jeśli ktoś już długo nie płacił tzn. gdzieś 2 lata.dzięki
[17.04.2012] 14:26 Sienia
Witam was :)
Ja właśnie dzisiaj dostałam list z tym całym wezwaniem do zapłaty i jakieś tam jeszcze groźby. I w zawiązku z tym mam pytanie czy napisać do nich maila z tym, że nigdy nie korzystałam z ich usług? czy po prostu to olać ?
[17.04.2012] 19:24 Edynow
właśnie otworzyłam list od pobieraczka i też mnie poinformowali że mam zapłacić a po zalogowaniu nie wchodziłam na tą stronę nie pracuje i nie mam z czego zapłacić nie wiem co zrobić .
Pomocy!
[17.04.2012] 23:57 cristiano92
rowniez sie dolaczam ;) dzisiaj mi przylali pismo ;/ troche strach juz mialem jutro zaplacic ale widze ze ejst wiecej ludzi takich jak ja i narazie sie wstrzymam ;)
[17.04.2012] 23:59 cristiano92
widze ze dzisiaj pobieraczek wyslal trche tych listow ;) to co robimy?? placimy czy sie wstrzymujemy?? ;]
[18.04.2012] 06:05 Marcysia
Skonsultujcie się ze swoim rzecznikiem praw konsumenta co wam doradzi..mój powiedział abym nie płaciła:) wypowiedź moja troszkę wyżej;)
[18.04.2012] 08:50 Łukasz
witam, ja też dzisiaj otrzymałem maila dotyczącego wezwania do zapłaty kwoty 94zł, to jest jakaś paranoja pseudo naciągacze!!
Odpowiedz na ten temat

Portal oparty jest na zasadach swobody wypowiedzi i ochrony praw konsumentów, które to wartości stanowią podstawę europejskiego porządku prawnego i świadomego społeczeństwa obywatelskiego; nie jest zaś zamiarem pomysłodawców Portalu naruszanie dobrego imienia i innych praw osób trzecich.