Zgłoszenia nadużyć, pytania i brak odpowiedzi z naszej strony

Dodano: 09.12.2012 | Dodał: admin

Przez ostatnie 3 miesiące został nam dwa razy zablokowany dostęp do naszego serwera - dodatkowo, przy jego zmianie nie mogliśmy nawet uzyskać kopii emaili i innych danych, które się tam zgromadziły. Przez te działania setki pytań, zgłoszeń i nadużyć pozostawały bez odpowiedzi przez długi okres a w ostateczności utracone. Wczoraj uruchomiliśmy wszystko na nowym serwerze i mamy nadzieję, że ta sytuacja już się nie powtórzy.

Strona DodajOszusta.pl została założona z myślą, aby pomagać poszkodowanym i oszukanym osobom. Jeżeli ktoś znalazł się na niej niesłusznie, proszę jeszcze raz to zgłosić do nas - wszystkie zgłoszenia z ostatnich miesięcy po prostu przepadły i nie uda nam się wywalczyć do nich dostępu.

Pozdrawiamy
DodajOszusta.plKomentarze (19)

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz!

RadcaPrawny - 08.01.2013 o godz. 10:19
To chyba jakieś kpiny.Rozumiem, że od tak sobie dane przepadły i w zasadzie nie wiadomo kto może być w ich posiadaniu? Zapewne twierdzą Państwo, że nic takiego się nie stało? Uciekamy z serwerem do Stockholmu i myślimy, że wszystko gra? Otóż nie. W związku z pomawianiem mojego klienta, który jest tutaj bezprawnie pomawiamy pod linkiem:

http://www.dodajoszusta.pl/historia/3334-oszustwo-podczas-aktualizacji-do-nowszej-wersji-sklepu-internetowego.htmls

wezmę się za tą sprawę z największą starannością gdyż jak widzę administracja w ogóle nawet w najmniejszym stopniu nie kontroluje tego co się tu dzieje i nie weryfikuje opisywanych tu bzdurnych historii. Osoby pomawiające jak i właściciel tego serwisu odpowiada z art.212KK i pokrewne gdyż ułatwia i pośrednio podżega do tego typu zachowań.

Rob-In - 25.05.2013 o godz. 13:54
Link: http://www.dodajoszusta.pl/historia/295-oszust-sprytny-klamca.htmls

Powód:
Prowadzę firmę Rob-In Usługi Remontowo-Wykończeniowe Robert Zalewski i chociaż ta sprawa mnie nie dotyczy zbieżność nazwisk jest tak jednoznaczna że występuje bardzo duże prawdopodobieństwo kolidowania z moja osobą i moją działalnością, w/w z powyższym żądam sprostowania tej opinii i złożenia oficjalnych wyjaśnień na tej stronie. Adres mojej działalności jest w Łodzi na ul. Centralnej 55. Daję Państwu na to 7 dni jeżeli nie zostanie nic zrobione i komentarz będzie nadal i nie zostanę przeproszony za zaistniałą sytuację skieruję sprawę do prokuratury.
Z poważaniem Robert Zalewski

asse42 - 23.11.2013 o godz. 21:15
Żądam natychmiastowego usunięcia wpisu:
http://www.dodajoszusta.com/historia/6296-mariusz-bulanda-oszust/
szkalującego osobę i firmę podając nieprawdziwe informacje, łamiąc prawo o ochronie danych osobowych. Sprawa zgłoszona została na Policję w Warszawie i do sądu. Zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne wobec administratora strony oraz osoby, która umieściła wpis: "emiliana" o adresie e-mail: masha.monika@onet.pl
Dodatkowo informuję admina ,ze drogą Sadową składam POZEW Sadowy o ODSZKODOWANIE.

Bezprawnie oczerniony

spinacz - 08.12.2013 o godz. 13:50
Proszę o usunięcie następującego wpisu :

http://www.dodajoszusta.com/historia/5545-dzienis-i-karbowiak-sound-clinic-oszustwo-na-allegro-chinskie-podrobki-samsunga-galaxy-s3/

Znajdują się tam wrażliwe dane osobowe włącznie z adresami domowymi, numerami telefonów, nazwiskami niewinnych ludzi.

Jeżeli wpis nie zostanie usunięty, sprawa trafi na drogę postępowania sądowego.

Osoby pomawiające jak i właściciel tego serwisu odpowiada z art.212KK i pokrewne gdyż ułatwia i pośrednio podżega do tego typu zachowań.

kominkigp - 13.12.2013 o godz. 21:38
Dzień dobry
Niestety nie mogę się zwrócić do was przez formularz kontaktowy ponieważ nie działa. Po każdej próbie wysłania wiadomości wyskakuje komunikat "dodaj adres e-mail"
Szanuję ideę, która przyświeca waszemu portalowi ale niestety moja firma padła ofiarą nadużycia. Proszę o usunięcie tego wpisu ponieważ jest on całkowicie nieprawdziwy i spreparowany przez naszą konkurencję.
Link do wpisu:http://www.dodajoszusta.com/historia/5726-kominki-gp-oszusci-kominkigp-pl-godin-com-pl/
Nie wątpię, że większość wpisów jest prawdziwa i pozwala uchronić nas przed oszustwami ale daliście do ręki różnym psychopatom i desperatom groźne narzędzie, które może wyrządzić poważne szkody uczciwym firmom.
Proszę o zrozumienie i pomoc. Nie będę nic tłumaczył Proszę o przeanalizowanie treści wpisu - od razu widać, że to stek bzdur a całość jest nielogiczna i nie ma sensu.
Mam nadzieję, że jesteście porządnymi ludźmi i zrozumiecie kogoś, kto nie boi się podpisać imieniem i nazwiskiem, uczciwie pracuje i został pokrzywdzony przez jakiegoś anonimowego oszczercę.
Proszę o kontakt w sprawie wpisu lub jakąkolwiek informację pod adres biuro@godin.com.pl
pozdrawiam
Wojtek Perek
współwłaściciel firmy Kominki GP

oszustwo-allegro1 - 06.01.2014 o godz. 21:11
Niestety nie mogę się zwrócić do Was przez formularz kontaktowy, bowiem klasycznie link ten nie działa.
Szanuję ideę, która przyświeca Waszemu portalowi ale niestety również i ja padłam ofiarą nadużycia - wpis jest całkowicie nieprawdziwy i przygotowany przez osobę, która wyłudziła ode mnie i od kilkunastu innych osób pieniądze na portalu Allegro za podrabiane telefony marki Samsung Galaxy S III (jaki problem sprawdzić to po systemie komentarzy ?:)
Sprawa oszustwa trafiła m.in. na policję i do prokuratury.

Nie wątpię, że większość wpisów jest prawdziwa i pozwala uchronić nas przed oszustwami ale daliście do ręki różnym psychopatom i desperatom groźne narzędzie, które może wyrządzić poważne szkody uczciwym sprzedawcom.

Żądam usunięcia wpisu zamieszczonego z zemsty i zawiści przez osobę, która oszukała mnie na Allegro z konta sound-clinic

http://www.dodajoszusta.com/historia/6741-monika-malysa-allegro-monikajaponka/

To nie koniec...

mozart - 07.01.2014 o godz. 19:13
Dotyczy spraw o numerach: 6720 oraz 6489

http://www.dodajoszusta.com/historia/6489-praca-chalupnicza-skladanie-samochodzikow/

http://www.dodajoszusta.com/historia/6720-cema-wojciech-bukalski/

Zgodnie z komentarzami dodanymi w dniach 5 i 6 01.2014 oraz treścią wiadomości przesłanej za pomocą formularza kontaktowego podkreślam: ZOSTAŁEM POMÓWIONY!

Dane mojej firmy zostały bezprawnie wykorzystane do popełnienia przestępstwa
Nr sprawy,którą zgłosiłem Policji: L.dz.10933/13
W związku z powyższym:
ŻĄDAM NATYCHMIASTOWEGO USUNIĘCIA WPISÓW 6720 6489 !
Powołując się na Art.212 KK podkreślam raz jeszcze - zostałem pomówiony.
Osoby pomawiające mnie na łamach serwisu dodajoszusta.com oraz administrator nie weryfikując w żaden sposób tych informacji narazili mnie na szkody.

Wojciech Bukalski

radca_wilk - 09.01.2014 o godz. 8:43
Szanowni Państwo,

reprezentuje mojego klienta, który został w państwa serwisie pomówiony - nazwany oszustem, co źle wpływa na prowadzoną działalność gospodarczą prowadzoną głownie w internecie. Opisane sytuacje w waszym serwisie są nie prawdziwe oraz nie mają pokrycia dowodowego o czym świadczy fakt, iż osoby, które oczerniają mojego klienta są konkurencją/pośrednikiem w żadnym z wypadku nie próbowały dochodzić jakichkolwiek roszczeń na drodze sądowej. Skoro rzekomo oszukane osoby zostały faktycznie oszukane, a mój klient uzyskał korzyść majątkową nie wykonując zlecenia lub wadliwie, nie trzeba nawet osobiście składać pozwu do sądu tylko darmowe doniesienie do prokuratury o próbie popełnienia przestępstwa - żaden z oszukanych tego nie zrobił, ponieważ nikt nie został oszukany. Są to pomówienia, nie dopuszczalne i żenujące to że serwis jest zarejestrowany za granicą nie czyni osób odpowiedzialnych za jego prowadzenie bezkarnych, a ludzi którzy samowolnie pomawiają innych łamiąc prawo. Dodatkowo łamiecie prawo o ustawie ochrony danych osobowych.
Na dzień dzisiejszy działam nie oficjalnie próbując załatwić sprawę polubownie dlatego zwracam się z prośbą o usunięcie wpisów:
http://www.dodajoszusta.com/historia/6628-adam-lipka-drukarnia-3g/
http://www.dodajoszusta.com/historia/5986-drukarnia-oszust/

Szanuje idee serwisu jednak daliście broń atomową ludziom którzy czasem pod wpływem emocji wypisują naprawdę za dużo łamiąc prawo czyniąc serwis nie rzetelnym, powinniście w jakiś sposób utrudnić dopisywanie komentarzy/wpisów jakimś materiałem dowodowym, na dzień dzisiejszy każdy może nazwać oszustem każdego, a to jest idealna broń dla konkurencji pośredników, którzy w ten sposób mogą wyłudzać dodatkowo korzyści.

Proszę o usunięcie wpisów w trybie natychmiastowym, w przeciwnym razie będziemy żądać odszkodowania.

Ostra - 31.01.2014 o godz. 20:38
po raz kolejny żądam usunięcia wpisu, który ujawnia moje prywatne sane osobowe! mój wpis, jako poszkodowanej został usunięty natychmiast po interwencji oszusta, natomiast ja juz od listopada czekam aż usuniecie odwet firmy oszust na mnie; http://www.dodajoszusta.com/historia/6493-oszustka-wyludzajaca-reklamacje-paulina-ostrowska-z-kwidzyna/
czyżby owa firma oszust była w kakis sposób z wami powiązana? nawet jesli guzik mnei to obchodzi; usuwacie wpis, albo kieruję sprawe do prokuratury; daję wam na to OSTATECZNE 7 dni

nikodem123 - 02.02.2014 o godz. 10:16
Żądam usunięcia wpisu:
http://www.dodajoszusta.com/historia/6296-mariusz-bulanda-oszust/
podaje nieprawdziwe informacje,Wpis zawiera miejsce zamieszkana, adres email, imie i nazwisko! łamiąc prawo o ochronie danych osobowych. Sprawa prawdopodobnie zostanie zgłoszona na policje. czekam maxymalnie 14dni.

Zgodnie z Art.212 KK - zostałem pomówiony.

nikodem123 - 02.02.2014 o godz. 10:18
Żądam usunięcia wpisu:
http://www.dodajoszusta.com/historia/5206-nikodem-kleszczynski-oszust-na-allegro/
~Skopiowałem nieprawidłowy link w wczesniejszym komentarzu wiec pisze jeszcze raz.
podaje nieprawdziwe informacje,Wpis zawiera miejsce zamieszkana, adres email,numer telefonu, imie i nazwisko! łamiąc prawo o ochronie danych osobowych. Sprawa prawdopodobnie zostanie zgłoszona na policje. czekam maxymalnie 14dni.

Zgodnie z Art.212 KK - zostałem pomówiony.

kominkigp - 06.03.2014 o godz. 12:03
Dziękuję za usunięcie fałszywego wpisu. Niestety konkurencja nie śpi i wpis pojawił się ponownie
http://www.dodajoszusta.com/historia/6941-kominki-gp-oszusci-kominkigp-pl-godin-com-pl/
Bardzo proszę o jego usunięcie.
pozdrawiam
Wojtek Perek
współwłaściciel firmy Kominki GP

marzena88 - 17.03.2014 o godz. 20:01
Uprzejmie informuję iż dane zawarte na temat mojego domniemanego oszustwa oraz podanie danych osobowych jest karalne. Mam zamiar wytoczyć Państwu jako stronie publikującej opinie szkalujące moje dobre imię ,sprawę z powództwa cywilnego oraz domagać się kosztów odszkodowania. Prosiłam rok temu o usunięcie tych bredni-niestety wisi nadal. Marzena Ambroży

annastef - 21.04.2014 o godz. 15:25
Bardzo proszę o usunięcie artykułu ponieważ nie mam z tą sprawą nic wspólnego. Powołuję się na Art.212 kk. Jeżeli ten wpis nie zostanie usunięty zgłoszę sprawę do odpowiednich organów.

[27.01.2013] 21:32 madzia111
Jak zostaliście oszukani przez internet idźcie z tym na Policje, dostarczcie wszelkie dowody jakie macie, czyli dowody wpłaty na konto, korespondencję z poczty itd., no i oczywiście weźcie ze sobą Swój dowód osobisty. Kiedyś zostałam oszukana na naszym wspaniałym "bezpiecznym" Serwisie Allegro. I nie słuchajcie wypowiedzi: anonimowo90, ( który moim zdaniem broni oszustów, albo w najgorszym wypadku jest nim), że nie warto zgłaszać takiego rodzaju oszustwa na Policję, że poniesiecie koszty dojazdu na przesłuchanie itd.
To wcale nie jest prawda . Jak wspomniałam wcześniej zostałam oszukana przez internet i Ja tylko co zrobiłam: zgłosiłam tylko sprawę na Policję i przedstawiłam dowody przestępstwa, a resztę zrobiła Policja, czyli zgłosiła sprawę do Prokuratury. Nie ciągli mnie na żadne przesłuchania, sprawy sądowe itd. Jak się później okazało Pan Mariusz Stefankiewicz zamieszkały w Janikowie ul. Główna 17/13 ( koło Inowrocławia) oszukał wiele osób. I ten facet nawet nie miał JAJ, żeby odbyć kary, bo postępowanie odbywało się wobec jego żony: Anny Stefankiewicz a nie Jego - Cienias i tyle. Do Mnie docierały tylko informacje kiedy odbędzie się sprawa i o, której godzinie, ale nie prosili Mnie o wstawienie się na sprawie. Dla pewności znajoma adwokatka doradziła, żebym napisała do tego sądu (gdzie odbywa się sprawa ), pismo i podanie powodu nie przybycie na sprawę, gdyby takie oczekiwali. I poproszenie ich o to, aby mogli mnie przesłuchać w moim mieście. Dodam, że mieszkam w Centrum Polski. I oczywiście pismo wysłałam listem poleconym.
Na koniec otrzymałam wyrok sprawy. Ta pani poszła siedzieć na 10 miesięcy i miała wszystkim oddać pieniądze, które wyłudziła. Ja ich nie dostałam, ale za to dostałam pieniądze z Allegro (tylko za towar), ale za koszty przesyłki nie ale i tak dobre i to.
I powiem Wam, że Allegro to cwaniaczki, bo trzeba spełniać wiele warunków, żeby oddali Pokrzywdzonemu kasę. Szkoda gadać tak z ciekawości to sobie o tym poczytajcie.

tracid - 07.05.2014 o godz. 0:16
Żądam usunięcia wpisu:
Link: http://www.dodajoszusta.com/historia/7164-telefon-komorkowy-sony-ericsson-k800i/
wpis umieszczony w internecie przez Państwa serwis podaje nieprawdziwe informacje oraz zawiera miejsce zamieszkana, imię i nazwisko! łamiąc prawo o ochronie danych osobowych. Jestem bezpodstawne, fałszywie i bez żadnych dowodów oskarżony o oszustwo internetowe! czekam maksymalnie 7 dni na usunięcie tego wpisu, inaczej sprawę kieruje na Policję i drogę sadową.

Z poważaniem
Adam Węcel

tracid - 07.05.2014 o godz. 0:20
Żądam usunięcia wpisu:
Link: http://www.dodajoszusta.com/historia/7164-telefon-komorkowy-sony-ericsson-k800i/
wpis umieszczony w internecie przez Państwa serwis podaje nieprawdziwe informacje oraz zawiera miejsce zamieszkana, imię i nazwisko! łamiąc prawo o ochronie danych osobowych. Jestem bezpodstawne, fałszywie i bez żadnych dowodów oskarżony o oszustwo internetowe! czekam maksymalnie 7 dni na usunięcie tego wpisu, inaczej sprawę kieruje na Policję i drogę sadową.
Zgodnie z art.212 KK zostałem pomówiony

Z poważaniem
Adam Węcel

messi - 16.06.2014 o godz. 10:00
Wezwanie
Wzywam do natychmiastowego usunięcia wpisów znajdujących się pod powyższymi linkami:
http://www.dodajoszusta.com/historia/3872-oszust-budgaz-janusz-budnik/
http://www.dodajoszusta.com/historia/3203-nie-dotrzymane-umowy/
Wobec braku możliwości kontaktu z administratorem powyższego portalu wysyłam do Prokuratury w Olsztynie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wpisujących i właściciela portalu z Art. 212 kk.
Jednocześnie informuję powyższe osoby że będę się domagał zadośćuczynienia finansowego przez powyższe osoby na drodze powództwa cywilnego.

messi - 16.06.2014 o godz. 10:06
Proszę o kontakt osoby pokrzywdzone przez portal dodajoszusta.pl na maila:
januszbudnik@gmail.com
w celu wystąpienia z pozwem zbiorowym przeciwko temu portalowi .

tracid - 22.08.2014 o godz. 15:55
Proszę o usuniecie wpisu:
Link: http://www.dodajoszusta.com/historia/7164-telefon-komorkowy-sony-ericsson-k800i/

Powód: Pisze już po raz kolejny do Państwa, jak do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Kilka miesięcy temu zostałem fałszywie, bezpodstawnie i bez żadnych dowodów oskarżony, pomimo wysłanych do Państwa już kilku wyjaśniających wiadomości dalej nie został usunięty ten wpis. Proszę o zrozumienie i pomoc, jest wpis to stek bzdur i poświadczenie nieprawdy co do mojej osoby, bo ja nikogo nie oszukałem. Mam nadzieję, że zrozumiecie mnie, bo uczciwie pracuje i zostałem pokrzywdzony przez jakiegoś anonimowego oszczercę i teraz z tego powodu jestem pokrzywdzony.
Proszę o kontakt jakąkolwiek informację w tej sprawie pod adres tracid2@interia.pl
z poważaniem
Adam Węcel

Portal oparty jest na zasadach swobody wypowiedzi i ochrony praw konsumentów, które to wartości stanowią podstawę europejskiego porządku prawnego i świadomego społeczeństwa obywatelskiego; nie jest zaś zamiarem pomysłodawców Portalu naruszanie dobrego imienia i innych praw osób trzecich.